İşlem süresi

2-3 saat

işe dönüş

7-12 gün

tamamen iyileşme

8-10 hafta

Genel anestezi

Bir gün hastane yatışı önerilir

Burun Estetiği ile sağlıklı ve güzel görünen bir buruna sahip olun

Burun konumu itibariyle yüzün en göz önünde olan kısmında yer alır ve yüz bölgesinin görselliğini belirleyen başlıca unsurdur. Rinoplasti dediğimiz burun ameliyatları sayesinde, burunda bulunan şekil bozuklukları, eğrilikler, düzensizlikler giderilir ve istenilen küçültme, büyültme, ucunu sivriltme, uç kısmını kaldırma, deliklerin küçültülmesi sağlanabilir.Burun estetiği mersin ameliyatlarında görsel memnuniyetsizliğin yanında hastaların bir diğer şikayeti de fonksiyonel yetersizliklerdir.

Çoğu hasta nefes alma sırasında tıkanıklardan, burun eti oluşumlarından, burun kanadı çöküntülerinden, ağzı açık uyumaktan ve buna bağlı diş/diş eti sorunlarından mustariptir. Burun estetiği ameliyatı esnasında uygulanacak bazı girişimler sayesinde bu sorunlar ek bir rahatsızlık oluşturmadan kolayca aşılabilmektedir.“Burun Estetiği ile aynalarla barışın “

“Septoplasti” uygulaması ile burun içerisinde oluşan kıkırdak eğriliklerin giderilebilirken, radyofrekans teknikleri kullanarak aynı aşamada burun eti şikayetleri de ortadan kaldırılabilmektedir. Burun ameliyatlarının ayrılmaz bir bütün olan “ Estetik ve Fonksiyonel” müdahalelerin bu birlikteliği ise “Septorinoplasti” operasyonu olarak adlandırılır ve hasta tek aşamada hem estetik olarak güzel hem de rahatça nefes alabildiği bir buruna kavuşur.

 

Her estetik ameliyatta olduğu gibi burun ameliyatlarında da hastanın istekleri temel belirleyici olup bu istekleri mümkün olan en abartısız ve doğal şekilde gerçekleştirilmesi ise cerrahın başlıca amacıdır.Başarılı bir burun ameliyatları; hastanın yüzüne yakışan, doğal, abartısız ve sınırsız nefes alma özgürlüğü tanıyan fonksiyonelliği de içerisinde barındıran ameliyatlardır.Burun Estetiği

Burun estetiği , gerekli donanıma sahip olan ameliyathanelerde, hastanın konforu ön plana alınarak genel anestezi altında gerçekleştirilir. Niteliğine göre değişse de genellikle 1,5 – 2 saat süren bir operasyondur.

Burun estetiği Ameliyatında İki Temel Amaç Vardır

Daha rahat nefes alması sağlanarak yaşam ve uyku kalitesini yükseltmek.Estetik burun ameliyatı ile çok daha güzel bir görünüme  kavuşulmasını sağlamak.


Açık teknik; Günümüz burun estetiği operasyonların çoğunluğu açık operasyon tekniği kullanılmaktadır. Bu yöntemin avantajı burun üzerindeki tüm gerçekleştirilecek müdahalelere izin vermesidir. Açık burun estetiği yönteminde, burun kemik yapısındaki (burun sırtı ve kökü) ve orta kıkırdak dokusundaki yapısal sorunlar kolaylıkla giderilir.

Kapalı teknikBurun estetiği operasyonlarında uygulanan ilk tekniktir. Daha çok burun sırtı ve burun ucunda var olan deformitelerin giderilmesinde uygulanır. İyileşme süreci açık tekniğe göre biraz daha kısa sürer.Karma teknik; son zamanlarda popüler olan bu yaklaşım açık ve kapalı tekniklerin avantajlarını birleştirip hastada daha iyi sonuçlara ulaşmak amacıyla geliştirilen bir tekniktir.Her teknik her hastaya uygulanamayabilir. Uygulanacak teknik, hastanın şikayet ve talepleri değerlendirilerek cerrahınız tarafından belirlenir.