İşlem süresi

30 Dakika

işe dönüş

Hemen

Kalıcılık

8-12 ay

LOkal anestezi

Kremler ya da İğne yardımıyla uyuşturulur.

Russian Lips (Rus Tekniği Dudak Dolgusu) Nedir?

Doğuştan veya ilerleyen yaştan ötürü dudakta meydana gelen küçülmeler, dudak dolgunluğunda yaşanan geri çekilmeler, estetik açıdan pek çok insan için hoşnutsuzluk yaratır. Bu gibi durumların temelinde yatan neden, vücuttaki hyaluronik asidin azalmasıdır. Dr. Berkant TUNÇ, Russian Lips (Rus Tekniği Dudak Dolgusu) ile yaşa ve diğer etkenlere bağlı olarak tükenen hyaluronik asidi yeniden yerine koyar ve bu sayede dudaklarınıza hem sağlığını hem de estetik ve dolgunluğunu yeniden kazandırır.

Lokal anesteziyle acı duymadan gerçekleştirilen bu işlemde klasik dolgu yöntemlerinden farklı olarak dudak çevresi çok belirgin yapılmaz. Russian Lips, kimi çevrelerde bebek dudağı olarak da adlandırılır.

Dudak dolgusunun doğru adresi Dr. Berkant, Rus tekniği ile uyguladığı Russian Lips dudak dolgusu işleminde var olan güzelliğinize güzellik katarak, yüzünüzü doğal ve dikkat çekici bir görünüme kavuşturur. Russian Lips tekniği ülkemizde yeni yeni uygulanmaya başlanan çağdaş ve başarılı bir tedavi metodudur.

Dr. Berkant, aldığı özel eğitimlerini kendi tekniği ile birleştirip kendine özgün bir dudak dolgusu tekniğini hayata geçirmiştir. Bu teknikle dudaklarınıza sihirli bir dokunuşla güzellik ve dolgunluk kazandırır.


“Hayallerinizi Ertelemeyin”

Russian Lips Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Bu yöntemde ilk olarak dudak çevresine sürülen kremler sayesinde bölgesel anestezi uygulanır, dudak çevresi kısa sürede uyuşturulur ve işlemin acısız gerçekleşmesi sağlanır. Hedeflenen bölgeye Hyaluronik asidin azar azar, danışanın dudağının şekli dikkate alınarak uygulanması ile de söz konusu işlem tamamlanmış olur. Yaklaşık 15-20 dakika süren bu işlemde dolgu, dudağa kıl iğneler yardımıyla ve dikey şekilde verilir. Bu sayede üst dudağınız ve alt dudağınızın hattı çizilmiş gibi dışarı doğru kıvrılır

Russian Lips Dudak Dolgusu Sonrası Ne Yapılmalı?

Russian Lips Tekniği doğru uygulandığı takdirde dudaklarınız hacim kazanır. Herhangi bir genişleme yaşanmaz veya ördek dudağı şekli oluşmaz. Rus tekniği dudak dolgusunun hemen ardından kişi normal yaşantısına dönebilir. Russian lips dudak dolgusu sonrası;

  • Yaklaşık 3 saat çay veya kahve gibi sıcak içecekler tüketilmemelidir. Bu, dolgunun ömrünü uzatır.
  • İşlemden sonra 2 hafta diş muayenesine gidilmemeli
  • İşlem sonrası 2 hafta öpüşmemeli
  • İşlemden 2-3 gün sonra dudaklarda morluk, şişlik veya kızarıklık oluşması durumunda doktora başvurulmalı
  • Morlukların önüne geçmek için dudaklara belli aralıklarla buz kompresi uygulanmalı
  • Dudakları güneş ve sert rüzgârlardan korumak için antibiyotik krem kullanılmalı
  • İşlem sonrası enfeksiyona karşı 3 gün havuz veya denize girilmemeli
  • İlk gün mümkünse sigara içilmemeli. Daha sonra dudakları yormadan sigara içilebilir.
  • İşlem günü makyaj yapılmamalı
  • İşlem sonrası 1-2 gün sıcak olabilecek alanlardan (sıcak duş, sauna, hamam, solaryum vb.) uzak durulmalıdır.Russian Lips Dudak Dolgusunu Kimler Uygulayabilir?

Russian lips dudak dolgusu uzmanlık ve tecrübe gerektirdiği için hekimler tarafından uygulanan bir tekniktir. Bu işlem genellikle plastik cerrahlar ve cildiye uzmanı tarafından yapılmaktadır. İşlemi yapacak hekimin yüz yapısını, kas yapısını ve bu kasların nerede başlayıp nerede bittiğini iyi bilmesi gerekir. Dolayısıyla işlemi yaptıracak kişi doktorunu iyi araştırmalıdır. Doktorun yaptığı önceki uygulamaları görerek karar vermelidir. Aksi halde olumsuz sonuçlarla karşılaşılabilir.