İşlem süresi

2-3 saat

işe dönüş

7-10 gün

tamamen iyileşme

10-12 hafta

Genel anestezi

Bir gün hastane yatışı önerilir

Karın Germe

Karın bölgesinde simit görünümüne neden olan yağlanmalar ve bollaşmış derinin cerrahi olarak alınma işlemidir. Oluşan sarkmalar ve gevşekliklerin giderilmesi adına cerrahi olarak karın germe müdahalesi yapılır.Operasyonun süresi 2 – 3 saat arasında değişkenlik gösterir 

 

Karın germe işlemine hastanın beklenti ve durumuna göre vaser / lazer liposuction (yağ emme) ve lipoliz gibi farklı yöntemler eklenebilir.


“Hayallerinizi Ertelemeyin”

Karın germe ameliyatı 

öncesi bilinmesi gerekenler

18 yaşını geçen her hastada rahatlıkla uygulanabilir. 

Kanı sulandıran ilaç, bitki çayları ve gıdalardan 10 gün öncesinden kesilmelidir. 

Eğer operasyon öncesi enfeksiyon gelişmişse ertelenmelidir. Ameliyat öncesi ağır diyetlerden kaçınılmalıdır. 

Tam Karın Germe

Karındaki deformasyon ve yağlanma göbek deliğinin üzerine kadar uzanıyorsa kullanılan yöntemdir. Kaburga altından karnın alt bölgesi arasını kapsar. Eğer göbek deliği yeri değişecekse, göbek deliği alınır ve deri germe işlemi tamamlandıktan sonra yeni yerine yerleştirilir. Ameliyat genel anestezi atında 2-3 saat arası sürmektedir.

Mini Karın Gerdirme Ameliyatı

Müdahale edilecek bölge göbek deliği altında kalıyorsa uygulanan yöntemdir. Deri göbek deliğine kadar kaldırılır, fazla yağ dokusu alınır, kas dokusu güçlendirilir ve deri fazla deri alındıktan sonra kesi kapatılır. Ameliyat 1-2 saat kadar sürer ve genel anestezi altında uygulanır.

Karın germe ameliyatı 

sonrası ve iyileşme süreci

Ameliyat sonrası 1-2 gün hastanede kalınması daha iyi olur.Ameliyat sonrasıdaki ağrılar ağrı kesiciler ile giderilebiliriki adet kanama önleyici drenleriniz olacaktır ve Drenleriniz 1 – 3 arasında alınacaktır.2-4 hafta içinde işinize geri dönebilirsiniz.Tam iyileşme süreci 9 ila 1 yıl arasında değişir. Bu süreçte doktorunuzun verdiği tavsiyelere mutlak uymalısınız.Dengeli beslenme ve düzenli egzersizi yaşam biçimi olarak benimsemeniz durumunda operasyonun etkileri çok daha hızlı ve uzun süreli görülecektir.

Karın germe sonrası iz kalır mı?

Karnın alt kısmında iç çamaşırınızın içinde kalacak şekilde iz kalır. Mevcut izler zamanla pembeleşip belirsiz hale gelir

Karın germe sonrası şişlik ödem ne zaman geçer ?

Liposakşın yöntemi kullanılarak yapılan operasyonda 1 aylık bir süre şişlik ve ödem görülebilir. 1 ay içerisinde şişliklerin çoğu geçecektir.